Letní škola nerůstu

Akci pořádá: Nerůstový tým v NaZemi
Předklášteří Předklášteří 01. 7. 2024, 12:00 - 07. 7. 2024, 14:00
Letní škola nerůstu
Spouštíme přihlašování na první českou nerůstovou letní školu, která se uskuteční 1.–7. července v Předklášteří u Tišnova!
 
Můžeš se těšit na přednášky, workshopy a diskuze s různými hostkami a hosty.
Ale i koupačky, dobré veganské jídlo a zmrzlinu, procházky či práci v přírodě.

Všechny informace najdeš na https://nerust.cz/aktuality/letni-skola-nerustu-prijima-prihlasky/
Přihlašovací formulář najdeš na https://forms.gle/X8cNF6rGjohAUQoB6
Přihlašování trvá do 23. května!

O čem to bude?
Ocitáme se ve světě krizí: klimatická změna, nedostupné bydlení, narůstající nerovnosti, krize péče či pořád častější deprese a vyhoření. I když se mohou tyto krize zdát oddělené, jejich společným jmenovatelem je ekonomický systém, který upřednostňuje růst a zisk pro hrstku vyvolených na úkor naplnění potřeb většiny lidí a přírody.
 
Kritizovat kapitalismus v hospodě tě už nebaví a často si kladeš otázku: „Co můžu dělat, abych přispěl*a k systémové změně?“ Právě o tom bude první Letní škola nerůstu.
 
Společně budeme prozkoumávat konkrétní cesty k budování ekonomiky a společnosti, která uspokojí potřeby všech uvnitř planetárních limitů. Budeme rozvíjet systémové myšlení a konkrétní dovednosti, které budeme pro transformaci naší společnosti potřebovat. V programu budeme kombinovat tři tematické linky: transformativní řešení, teorie změny a dovednosti pro transformaci.

Pro koho je letní škola určená?
Hledáme mladé lidi od 17 do 30 let, kteří vnímají současné eko-sociální krize a chtějí přispívat ke společenské transformaci. Naším cílem je vytvořit skupinu 20 lidí s různorodým vhledem a znalostí současných krizí či jejich řešení. Hledáme mladé lidi ze sociálních hnutí, mládežnických odnoží politických stran, neziskového sektoru, či influencerky, ale i lidi, které současné krize trápí, ale ještě nejsou součástí žádných skupin usilujících o změnu.
pondělí 01. července 2024
Vícedenní akceVzdělávání

Začátek:

Konec:

Místo konání:

01. července, 12:00

07. července, 14:00

Předklášteří

666 02 Předklášteří, Česko

Přidat do kalendáře 01-07-2024 10:00 07-07-2024 12:00 Europe/Prague Letní škola nerůstu V červenci proběhne první česká letní škola věnovaná nerůstu. Přihlas se do 23. května. Předklášteří

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.