fbpx

NA HRANĚ. Malá škola environmentálního žití III.

Kdy: 22.8.-28.8.2022
NA HRANĚ - Sedmidenní setkání lidí přinášející inspiraci pro hledání tvé vlastní cesty k udržitelnému životu na Zemi.
 
Zažijeme: dobrovolnictví - debaty - tvoření - rozjímání - zastavení se - příběhy
 
Zamyslíme se: minimalismus - dobrovolnictví - zero waste - aktivismus - skromnost - envirovýchova - lobbing - udržitelné alternativy
 
Čekají tě setkání s místy, která již byla vymazána z map, ale i pozitivní vize, těch, co se nevzdali ... Poznání jedinečných míst, Inspirativní setkání Zejména s místními: starostou Horního Jiřetína, který nad svým městem určeným k odtěžení nezlomil hůl. S kastelánkou Jezeří, jež zejména díky svému nadšení, vrací krůček po krůčku krásu zámku, který byl již vymazán z map. A také s novými přáteli, kteří přemítají nad podobnými věcmi jako ty a zároveň ti přinesou spoustu nových pohledů.
 
Diskuse a workshopy s inspirativními hosty a jejich různými přístupy, jak čelit environmentálním i jiným výzvám ve společnosti a přírodě. Jak využít své schopnosti, možnosti a kreativitu, která rozhoduje o životě na Zemi.
 
Aktivity
Zážitky pro myšlení v souvislostech, poznání sebe, druhých i přírody. Prostor k seberealizaci, tvoření a sdílení. Putování na místo, které tě naladí na příběh kraje i historii. Netradiční rozhovory a imaginace, co ti umožní “diskutovat” s příslušníky dalších generací. A další...
 
Eko provoz
Akci se budeme snažit realizovat, co nejvice šetrně (vegetariánské/veganské jídlo). A společně můžeme hledat, co se daří a co ne a jak na to třeba ještě lépe.
 
Jak to bude prakticky probíhat?
Odpoledne budeme věnovat tvořivým aktivitám, hrám, exkurzím. Podvečery a večery pak budou vyhrazeny spíše na diskuze s hosty.
 
Ubytování
Společná místnost, karimatky, spacáky
Strava
Vegetariánská, jinak dle domluvy
 
Cena
800 základní / 400 studentská
 
 
Akce je podpořena z prostředků Ministerstva životního prostředí. Realizovaný projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
NA HRANĚ. Malá škola environmentálního žití III.


Vytisknout