Akci pořádá: Trast pro ekonomiku a společnost a Limity jsme my

Zveme vás na 15. ročník semináře typu otevřený prostor. Diskuzní seminář s jedinečnou formou, kde jsou všichni účastníci zároveň i lektory a naopak.

Seminář je určen všem, kteří hledají cesty ke smysluplné politice, jež nezavírá oči před ekologickou krizí i rostoucí nerovností a vychází z idejí ekologické udržitelnosti, vzájemné solidarity, demokracie a humanismu.

Evropský, americký, český… kolik těch dealů vlastně je a v čem se (ne)liší? Může některý z nich být cestou k udržitelnosti a ekonomické demokracii? Nebo jde jen o další zeleně nalakovaný pokus o věčný růst? Jaký by byl ideální green new deal? V jaké podobě, v jakém měřítku? Jak udělat a realizovat green new deal zdola a nepřenechat ho korporacím? Jak spojit síly a nepropást příležitost, kterou evropská podpora green dealu představuje?

To jsou některé z otázek, které bychom na tomto setkání rádi probrali. Program budeme tvořit až na místě s pomocí facilitátora. Seminář je určen pro politické praktiky i teoretiky, úředníky městské, obecní i státní, starosty a zastupitele, členy i nečleny politických stran a uskupení, novináře, aktivisty a členy nevládních organizací, učitele a žáky a všechny, kdo chtějí hledat odpovědi společně s námi.

Mezi účastníky bude i Maja Hoffmann, německá akademička a aktivistka hnutí nerůstu. Tlumočení bude zajištěno. Diskuze ze semináře jsou tradičně zpracovány do podoby sborníku. Publikace z předchozích ročníků naleznete na stránkách www.thintank.cz.

Online přihlašovací formulář: https://1url.cz/tK4V1
Do formuláře prosím napište něco o sobě, o svých očekáváních a o tématech, která chcete diskutovat. Na základě odpovědí vybereme účastníky tak, aby byl seminář pro všechny obohacující.

Přihlášky přijímáme do 31. prosince 2021. Nejpozději 11. ledna 2022 budete vyrozuměni, zda jsme Vás na seminář vybrali (počet účastníků je omezen na 25) a požádáme o zaplacení nevratné zálohy 400 Kč (bude ale samozřejmě vrácena, pokud se seminář nebude moci konat z důvodu epidemiologické situace).

Účastnický poplatek bude 2 500 – 5 500 Kč, podle vašich možností, a zahrnuje ubytování a stravu (pro vaši informaci: částka 2 500 Kč pokryje ubytování a stravu, částka 5 500 Kč pokryje i naši režii a další náklady semináře). Pokud je pro vás obtížné účastnický poplatek i v minimální variantě uhradit, dejte nám prosím vědět. Pokusíme se společně najít řešení.

Organizátoři: Trast pro ekonomiku a společnost ve spolupráci s Katedrou environmentálních studií FSS MU, sdružením Limity jsme my, Ekumenickou akademií, Friedrich–Ebert–Stiftung a RE: SET – Platformou pro sociálně–ekologickou transformaci.

Organizaci semináře garantují Naďa Johanisová, Standa Kutáček a Karolina Silná. Více informací o semináři lze získat u Terezy Tlapákové na e–mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na vás!