Siréna pro Zemi

Kdy: 5. 8. 12:00 - 12:02
Kde: všude
Pořádá Extinction Rebellion.
Stromy umírají, studny vysychají...
Planeta Země se ocitla v klimatické a ekologické krizi, kterou i v České republice pociťujeme čím dál víc na vlastní kůži. Naměřené teploty překonávají rekordy, sucho ničí lesy a krajina přestává nápor zvládat.
Spousta lidí okolo nás si to však neuvědomuje nebo před tím zavírá oči - klimatická i ekologická krize probíhá a svět, lidi v něm, dál spěchají a nezastaví se, aby si uvědomili závažnost problému a vytvořili tlak na vládu. Žít šetrně a v souladu s přírodou je skvělé a nutné, ale vzhledem k rozsahu problému to samo o sobě nestačí.
Každou první středu v měsíci máme zkoušku sirén. Perfektní příležitost dát najevo, jak závažná je klimatická a ekologická krize a že si přejeme, aby jí naše vláda dala adekvátní pozornost a okamžitě začala jednat.
Napište vzkaz pro Zemi, pro vládu, pro lidi…. Napište, co byste si přáli, nebo upozorněte na probíhající krizi.
Stoupněte si s cedulí s vaším nápisem ve chvíli, kdy bude probíhat zkouška sirén. Kdekoliv. Tam, kde zrovna jste - v práci, ve škole, v tramvaji... Vyfoťte se nebo natočte se s někým navzájem a sdílejte fotky, videa s hashtagy:
#klimatickakrize #ekologickakrize #sirenaprozemi. #spojmeseprozemi
A proč nestačí žít ekologicky? Odpověď ve zkratce zde:
Vyzýváme taky lidé v jiných státech - přidejte se k akci a naplánujte si akci Siréna pro zemi podle místních časů zkoušky sirén 🙂 
Siréna pro Zemi


Vytisknout