fbpx

Společně pro klima: inspirace, akce, péče

Kdy: 4. 4. 2023 od 9:30 do 17:30
Kde: Komunitní centrum Skála
Přijď se inspirovat, jak se aktivně zapojit do ochrany klimatu, a přitom pečovat o pohodu sebe i druhých!
 
Klima máme sice jen jedno, ale klimatických aktivit se dá vymyslet spousta. Někdo se snaží vzdělávat svoje spolužáky a spolužačky, někdo o klimatu točí amatérské dokumenty.
 
Zajímá tě, co všechno obnáší uspořádat svépomocí kemp za klimatickou spravedlnost nebo bys rád*a zorganizoval*a workshop o ekologické udržitelnosti a hledáš parťačku nebo parťáka?

Vyplň přihlašovací formulář a přijď si s námi užít prima sobotu!
 
A na co přesně se můžeš těšit?
Chystáme pro vás den nabitý inspirativním povídáním o všemožných klimatických velkých i malých projektech, síťováním se zkušenějšími i méně zkušenými aktivistkami*y, odbornicemi*íky na klimatickou změnu a všemi, kdo chtějí být aktivní, ale třeba ještě nevědí, jak na to.
 
Přines svoje zkušenosti i nápady, které zatím čekají na tu správnou chvíli, a hlavně chuť se do něčeho zapojit – anebo zakousnout  (Společný den nám zpříjemní a žaludky zaplní veganské dobrůtky.)
 
Dopoledne si budeš moct poslechnout krátké prezentace lidí nejrůznějšího věku a zaměření a nechat se namotivovat na druhou část dne, kdy bude prostor pro hlubší diskuzi a společné rozvíjení konkrétních nápadů.
 
K tomu využijeme tzv. openspace, metodu neformálního sdílení poznatků v menších skupinkách a společného zamyšlení nad otázkou, která naši akci zastřešuje: Jak být společně aktivní pro klima, a přitom radikálně odpočívat? V tomto prostoru je opravdu místo pro každého a každou, tak se neboj přinést do něj i svoje myšlenky.
 
Společně pro klima: inspirace, akce, péče


Vytisknout