fbpx

Východoevropská stávka za klima v Praze

Kdy: 21. října 2022
Kde: Staroměstské náměstí, Praha
21. října ve 12:00 začne na Staroměstském náměstí východoevropská stávkak za klima - Eastern Europe climate strike | Prague. Prázdné sliby nezachrání lidi!
 
Proběhne ve spolupráci několika českých nevládních organizací s významnou účastí Fridays for Future ČR, kteří se k organizaci spojili i s dalšími skupinami FFF z mezinárodní sítě. Stávka bude probíhat krátce před letošní klimatickou konferencí OSN (COP27) v Egyptě, na které bude Česko sehrávat důležitou roli, neboť jako země předsedající Evropské unii povede na summitu klimatická vyjednávání za celou Evropu.
 
Přidejte se ke stávce i vy!
 
Topná sezóna začala, naše závislost na fosilních palivech včetně plynu nekončí a energetická krize se prohlubuje. Čelíme těžké zimě a mnoho z nás se ocitá v obtížné situaci. Musíme si navzájem pomáhat. V následujících dnech vám povíme více o tom, co chystáme na zimu, abychom si v této těžké situaci prakticky a rychle pomohli.
 
Nemůžeme za to ale my. Za energetickou krizi i tu klimatickou může závislost na fosilních palivech. Naši představitelé pojedou zanedlouho do Egypta na klimatickou konferenci COP27, kde opět budou slibovat, jak se všem krizím postavíme. Jejich prázdná slova, ale teď nikoho nezachrání.
 
Potkáme se společně na stávce za klima a to 21. října. Společně s dalšími lidmi z východní Evropy, kteří čelí podobným problémům. Na to, abychom společně ukázali, že chceme raději zateplené budovy než fosilní plyn potřebujeme jako studentské hnutí vaší pomoc.
Východoevropská stávka za klima v Praze


Vytisknout