27. 5. 2021, Praha – Jménem Cliony Manahan, ambasadorky irského velvyslanectví v České republice a na Ukrajině, Vás srdečně zveme k účasti na mezinárodním webináři věnovaném opatřením v oblasti klimatu na komunitní úrovni a možnostem meziregionální spolupráce v kontextu postpandemické obnovy Evropské unie. Webinář proběhne online v pondělí 31. května 2021 v čase 11:30 – 13:30.
 
Spíkři: Cliona Manahan, irská ambasadorka v Praze (úvodní slovo); Michaela Pixová, urbánní geografka, Klimatická koalice (moderátorka); Alexandra Revez, Environmental Research Institute, UCC, Irsko; Odelia Malka, Argentum Consultants; Noel Casserly, SmartEarth a Green Skibbereen, Irsko; João Dinis, Urban Transition Acceleration Division, Cascais, Portugalsko; David Škorňa, Kladno, ČR; Tonia Spollen Behrens, Enterprise Ireland, Irsko.
 
Kontext: V souladu s cíli Pařížské dohody si Evropa klade za cíl stát se do roku 2050 prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Globální opatření v oblasti klimatu mají být v Evropské unii podpořena prostřednictvím Zelené dohody pro Evropu. Přechod na klimaticky neutrální společnost je ale i o lidech a jejich každodenním životě. Abychom dokázali napříč různými odvětvími a v celém hospodářství a společnosti dosáhnout ambiciózních klimatických cílů, nelze se kromě vládních politik a regulací obejít také bez zapojení komunit a všech zúčastněných stran, tedy občanů. 
 
Komunity v západním Corku (Irsko), Cascais (Portugalsko) a v Kladně (Česko) již spolupracují na přípravě návrhů projektů pro financování z programu EU Horizon, které jsou ukázkou inovativních přístupů k obnovitelné energii a energetické účinnosti. Webinář otevře příležitosti k prohloubení a posílení tohoto probíhajícího dialogu a nabídne model meziregionální spolupráce v oblasti klimatu a zapojení zúčastněných stran v podnikání, komunitách, občanské společnosti a v obcích. Spolupráce na této úrovni může pomoci identifikovat přístupy k získání podpory pro nezbytná opatření, která povedou k dosažení ambiciózních cílů v oblasti klimatu v celé EU.
 
Událost je určena pro zástupce byznysu, obcí, komunit, oborových a odborných skupin, akademie, výzkumu a advokačních skupin. Bude probíhat v anglickém jazyce.
 
Registrace k účasti: https://bit.ly/3yiC1lb
 
Kontakt: Michaela Pixová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 777 145 003