Organizace a hnutí sdružující tisíce mladých lidí žádají ministra životního prostředí Richarda Brabce, aby v rámci jednání Uhelné komise tento pátek podpořil nejrychlejší scénář konce tězby uhlí v ČR. Ve veřejném dopisu mládežnické organizace připomínají složení Klimatického příslibu mládeži, ve kterém se ministr zavázal zahrnout mladé lidi do české klimatické politiky.

Prohlášení podepsala např. Česká rada dětí a mládeže, Česká středoškolská unie, hnutí Fridays For Future, ale i mládežnické organizace politických stran sdružené v organizaci Youth Speak Up.

Kompletní seznam signatářů a znění celého prohlášení najdete v příloze.

"Díky všem organizacím, které podepsaly tenhle důležitý dopis. Zprávu, že mladí lidé mají jasno a klima je téma všech, jsme společnými silami snad vyslali. Teď aby byla vyslyšena," říká jedna z iniciátorek dopisu Barbora Kvasničková.

"Doufám, že při zítřejším jednání nezapomenou členové a členky Uhelné komise na nás a na budoucí generace. Ministr Brabec by měl dostát tomu, co podepsal v klimatickém příslibu mládeži. Dosud dělal úplný opak. Před několika týdny jsme ho v otevřeném dopise požádali o schůzku, která i přes několik osobních slibů neproběhla. Zítra musí být náš hlas vyslyšen," dodává Petr Doubravský z hnutí Fridays For Future.

 

Kontakt pro média:

Barbora Kvasničková

601 123 450

Petr Doubravský, Fridays For Future

724 396 896