S tím, jak se vyvíjí globální reakce na změnu klimatu, se mění i role různých aktérů při utváření klimatického práva. Cílem této konference je prozkoumat, jak se různé zainteresované strany - od vlád, regionů, měst, podniků, průmyslových sdružení, soudů, občanské společnosti, aktivistů, nevládních organizací a klimatických shromáždění, energetických komunit až po jednotlivce jako voliče a spotřebitele - podílejí na formulování, provádění a prosazování předpisů souvisejících s klimatem.
Hlavní řečníci
Pozvání jako hlavní řečníci přijali:
Laurence Boisson De Chazournes, profesor mezinárodního práva na Právnické fakultě Ženevské univerzity, ředitel magisterského programu LL.M. v oblasti řešení mezinárodních sporů (MIDS) a spoluředitel Ženevského centra pro řešení mezinárodních sporů (CIDS).
Prof. Annalisa Savaresi, docentka, Centrum pro klimatické změny, energetické a environmentální právo, Východofínská univerzita, profesorka práva životního prostředí, Univerzita ve Stirlingu (Velká Británie), ředitelka pro Evropu, Global Network on Human Rights and the Environment, spolupracovnice editora, Review of European, Comparative and International Environmental Law.
Dr. Moritz Reese, zástupce vedoucího oddělení práva životního prostředí a plánování v Helmholtzově centru pro výzkum životního prostředí; předseda EELF; spolueditor JEEPL; přednášející práva životního prostředí na právnické fakultě Svobodné univerzity v Berlíně.
Více informací se dozvíte na webu Ústavu státu a práva AVČR.