Webinář: Environmentální úzkost

Online https://veganskaspolecnost.cz/webinar-environmentalni-uzkost/ 2. 12. 2020 v 18:00
Webinář: Environmentální úzkost

 Cítíte při sledování informací o stavu naší planety smutek, bezmoc či dokonce vztek? Utápíte se v pocitech viny a přijde vám, že život ztratil smysl? Možná prožíváte to, čemu odborníci říkají environmentální žal. Jak se ekologická úzkost projevuje, jak se k ní staví odborníci a jaké jsou metody vypořádávání? A dá se s environmentálním žalem tváří v tvář změnám klimatu vlastně vůbec zcela vypořádat?

Jak se environmentální žal liší od jiných úzkostí a od tzv. traumatu veganství? Není bezmoc a vztek, který mohou cítit někteří vegani a veganky ve své podstatě podobná environmentálnímu žalu? Jak se smířit s tím, že nedokážeme svým blízkým předat naše základní hodnoty?
Sledujte webinář https://bit.ly/3miibPQ , je nutné se registrovat 

Kdy: 2. prosince
Kde: kdekoliv s internetovým připojením
V kolik: začínáme v 18:00
 
O čem bude webinář? 
Co je to environmentální žal a jak se projevuje.
Jaké jsou metody vypořádávání s environmentálním žalem.
Trauma veganství
 
Problematiku představí psychoterapeutka, lektorka a mentorka Zdeňka Voštová.
 
O lektorce 
Mgr. Zdeňka Voštová, terapeutka a zapsaná mediátorka, vystudovala Právnickou fakultu UK. V průběhu své praxe se přes organizování zážitkových kurzů dostala k zájmu o komunikaci a psychoterapii. Absolvovala mediační výcviky završené mediátorskou zkouškou na Ministerstvu spravedlnosti. Při své práci čerpá mimo jiné ze svých zkušeností z denního stacionáře na Psychosomatické klinice, kde pracovala s klienty s úzkostnými a depresivními stavy. V současnosti má vlastní terapeutickou a mediátorskou praxi. Její specializací je mimo jiné podpora lidem, kteří prožívají environmentální úzkost či žal. Věnuje se také osvětě a vnášení tohoto tématu do společenské debaty.
 

 

Česká veganská společnost 
Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu. Cílem našich projektů je zlepšovat a usnadňovat život lidem, kteří z různých důvodů chtějí snížit svoji spotřebu živočišných produktů nebo je úplně vyloučit.
2. 12. 2020 v 18:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.