Místní ekonomika a klimatické změny

Stáhněte si sborník ze semináře Open Space, který proběhl 3.–7. února 2016 v Centru Veronica Hostětín. Místní ekonomika v kontextu klimatických změn.

V pořadí již desátý seminář Open Space proběhl v Centru Veronica ve vesničce Hostětín v Bílých Karpatech ve dnech 3. – 7. února 2016.

Tématem setkání byla místní ekonomika v kontextu klimatických změn. Jak se připravit na extrémní jevy počasí na komunitní úrovni? Jaké jsou možnosti v oblasti staveb, energie, hospodaření s vodou, peněz a místních měn, pěstování a zpracování potravin? Co mohou dělat obce, rodiny, nevládní a církevní organizace, místní akční skupiny a místní spolky k podpoře místní soběstačnosti a zajištění základních potřeb ve chvílích krize? Co je resilience a co jí napomáhá v sociální oblasti? Jaká jsou již fungující řešení na místní úrovni u nás a v zahraničí?

To byly jen některé z otázek, které daly tomuto semináři vzniknout. Konečný program, utvářený jako obvykle metodou Otevřený prostor (open space), tato očekávání naplnil i předčil.

Sborník se semináře ke stažení (pdf)

Místní ekonomika a klimatické změny


Vytisknout