Připojte se na webinář Klimatické koalice k vydání nové brožury a pojďte si poslechnout, jaké strategie fungují aktivistkám působícím v místních iniciativách v Liberci a v Ústí nad Labem! Prostor bude i pro diskusi.
 
Webinářem provedou: 
  • Anna Kšírová (Rodiče za klima Liberec, Lékaři za klima)
  • Marika Volfová (Klimatická koalice Ústí nad Labem, Limity jsme my, platforma Re-set)
  • Jitka Martínková (Klimatická koalice)
Kromě sdílení zkušeností z místních inicativ představíme i novou brožuru Klimatické koalice vydanou ve spolupráci se spolkem Rodiče za klima Liberec. Brožura popisuje strategie a tipy na postupy, které zafungovaly právě v Liberci. Na webináři ji představí právě jedna ze spoluautorek Anna Kšírová, která je kromě Rodičů za klima Liberec činná také v hnutí Lékaři za klima. Další pohled na možné působení místních skupin nabídne Marika Volfová aktivní v Klimatické koalici v Ústí nad Labem. Působí ale i v hnutí Limity jsme my nebo v platformě Re-set.
 
Po představení brožury a sdílení zkušeností z Ústí a Liberce bude prostor i pro otázky a neformální diskusi.
 
Na webinář je třeba se registrovat zde: https://forms.gle/L2DxMXnRoM1BLygX8
(Přihlášení dostanou před konáním webináře odkaz pro připojení.)
 
 


Webinář bude součástí Týdne pro klima 2022, který probíhá ve dnech 12. - 18. září.
 
Brožura Zapojujeme města do klimatických řešení II: Návod pro aktivní občan(k)y navazuje na první díl zaměřený především na municipality a možnosti (mj. i financování) místních samospráv. Obě brožury najdete na webu klimatickakoalice.cz