Bez podkladů nemůžou rozhodnout o konci uhlí - onlinezaklima

Online (označte jako místo Úřad vlády) 19. 10. 2020
Bez podkladů nemůžou rozhodnout o konci uhlí - onlinezaklima

Fridays for future Česká republika zvou k zapojení do online protestu!

Podle některých informací by uhelná komise měla o datu konce těžby a spalování uhlí rozhodnout už toto úterý. Komise dosud jednala o scénářích pro roky 2033, 2038 a 2043. Pokud komise rozhodne již v úterý, učiní tak bez dostatečných podkladů. Ty totiž pro všechny scénáře nejsou hotové.
Vládní uhelná komise by přitom měla hledat co nejrychlejší možnosti konce těžby a spalování uhlí tak, abychom co nejrychleji skončili s vypouštěním emisí skleníkových plynů, které jsou hlavní příčinou klimatické krize. Česká vláda nesmí rezignovat na cíle Pařížské dohody, ke kterým se zavázala, a které jsou podmínkou pro udržení globálního oteplení pod hranicí 1,5 °C.
Obáváme se, že chce ministr Havlíček zneužít současné situace k tomu, aby uhelná komise #bezpodkladu stanovila konec těžby a spalování uhlí na jeho vytoužený rok 2038. Současná situace nám neumožňuje vyrazit za klima do ulic. Již na toto pondělí proto chystáme další #onlinezaklima.
#bezpodkladu se dá dělat hodně věcí: chodit na nákup, čistit si zuby a vařit si čaj. Nelze bez nich ale rozhodnout o naší budoucnosti. Již toto pondělí proto chceme zaplavit sociální sítě fotkami s #bezpodkladu a #onlinezaklima. Zde je jednoduchý návod:
1. Vyfoťte se při nějaké činnost, kterou děláte bez podkladů. Případně se jen vyfoťte s hashtagem #bezpodkladu na kusu papíru.
2. Přidejte fotku na sociální sítě. Můžete napsat, že danou věc děláte bez podkladů, zatímco o konci uhlí byste bez podkladů nerozhodli.
3. Přidejte jako umístění Úřad vlády.
4. Nezapomeňte na hashtagy #bezpodkladu a #onlinezaklima.
Pojďme dát společně najevo, že nechceme, aby rozhodnutí uhelné komise padlo bez odborných podkladů, pod rouškou nouzového stavu a v rozporu s cílem stabilního klimatu!

19. 10. 2020

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.