Co budeme dělat bez uhlí? | webinář

Online https://www.facebook.com/events/111394154197431/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1613390270486221 18. 2. 2021 v 19:00
Co budeme dělat bez uhlí? | webinář

🤔 Je reálná budoucnost bez uhlí? Skončí uhlí a proč? Týká se fosilní průmysl nás všech? Jak probíhá jednání o konci těžby uhlí v České republice? Jak se k otázkám staví vládní orgány? A jak na situaci reagují aktivisté nebo bývalý člen Uhelné komise? A co můžete udělat vy osobně?

👉 Debata o uhlí v Česku stále roste. Téměř před rokem a půl, v reakci na studentské stávky, byl iniciován vznik Uhelné komise. Ta měla předložit stanovisko Vládě o konci těžby a spalování uhlí v ČR. Předložený rok 2038 vláda neschválila a přesunula ho do meziresortního řízení.

⚠️ Ekologické organizace od začátku samotné doporučení Uhelné komise kritizují. Scénář bez řádných podkladů a s nesprávnými čísly narychlo protlačil ministr průmyslu Karel Havlíček. Před rozhodnutím Uhelné komise se konalo mnoho aktivistických happeningů, které do debaty značně přispívají. Dokonce zástupci ekologů komisi opustili.
Proti roku 2038 se vymezilo i několik ministryň a ministrů a i ti upozorňují na nedostatek podkladů. Co se bude dít dále? Jaké podklady komisi chyběly?

O problematice se pobavíme s Klárou Bělíčkovou z hnutí Fridays for Future a Janem Rovenským z Greenpeace. 🌎 🌱

👤 Jan Rovenský je bývalým členem Uhelné komise a v Greenpeace se věnuje energetice a uhelným kampaním.

👤 Klára Bělíčková je studentkou alternativního gymnázia v Praze a členkou hnutí Fridays for Future.

18. 2. 2021 v 19:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.