Ekologie za normalizace a dnes (online debata)

Online přes Facebook Live: 17. 11. 2020 v 16:00
Ekologie za normalizace a dnes (online debata)
 
Ekologické hnutí na severu Čech i v Praze bylo na konci 80. let předvojem revolučních změn roku 1989. Právě v oblasti kvality životního prostředí tehdejší normalizační režim zcela selhával. Dnes ekologický aktivismus ve světě, v Evropě i v Česku sílí. Může být předvojem hlubších strukturálních změn, které nás v blízké době čekají? Jak ke kvalitě životního prostředí přistupuje česká společnost od roku 1989? Kde je možné hledat paralely mezi tehdejší a dnešní situací? A v čem se naopak liší?
 
Usaďte se pohodlně do křesla a přivítejte i u sebe v obýváku zajímavé hosty nejen z oblasti ekologie.
Debatovat budou:
Rut Kolínská – zakladatelka sítě Mateřských center v ČR a ekologického sdružení Pražské matky, která je nositelkou ceny Žena Evropy 2003.
Matěj Spurný – historik zabývající se sociálními dějinami po roce 1945, nacionalismem a multietnicitou a dějinami diktatur, který působí v Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.
Petr Doubravský – zakladatel studentského hnutí za klima Fridays for Future v ČR.
Veronika Dombrovská – členka hnutí proti těžbě a spalování uhlí Limity jsme my.
Moderuje Veronika Pehe.
 
Svoboda je především zodpovědnost. Oslavte s námi výročí sametové revoluce zrovna tak – ze svých domovů a sledováním streamů, které pro vás připravujeme. Protože díky společné solidaritě a zodpovědnosti každého z nás se posuneme k tomu, abychom si získanou svobodu udrželi, a hlavně abychom si ji naplno mohli užívat opravdu všichni. 
 

Online přes Facebook Live: https://www.facebook.com/events/2480393182085893

17. 11. 2020 od 16:00

 
17. 11. 2020 v 16:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.