INN Praha: Jak se legislativne řeší řetezení krátkodobých smluv v zahraničí?

Akci pořádá: Iniciativa nájemníků a nájemnic
Praha 3 Punctum 08. 2. 2024, 18:30 - 18:00
INN Praha: Jak se legislativne řeší řetezení krátkodobých smluv v zahraničí?
English bellow⬇️
Poslední půl rok členstvo INNu pracovalo na analýze, která shrnuje současnou nájemní situaci v Česku. Díky ní víme, že energetická chudoba (tedy stav, kdy si nemůžete dovolit vytápět svůj domov na přiměřenou teplotu bez omezení jiných základních životních potřeb) trápí velkou část obyvatelstva. Víme také, že největší skupinou energeticky chudých jsou právě lidé v nájmu.
💭 Jak přesně souvisí energetická chudoba s nájemním bydlením a řetězením krátkodobých smluv? A jak lze vyřešit tyto dva problémy v jednom? Proto jsme se podívali, jak se nájemní vztahy a smlouvy řeší v jiných zemích Evropské unie. Vybrané příklady chceme představit jak vám, tak MMR jako inspiraci. Přijďte si poslechnout možná řešení, která přinášíme na základě příkladů dobré praxe z oblasti nájemního bydlení v jiných zemích.
🗣️ Analýzu, která dostala podobu publikace a bude na místě k dostání, nám představí členka INN Brno Barbora Jelínková, která zároveň pracuje jako výzkumnice a organizátorka v platformě Re-set a bydlením se zabývá dlouhodobě jako socioložka.
Zůstaňte s námi i po schůzce na drink či jen na ping pong. Můžeme si popovídat a posdílet naše zkušenosti nejen z nájemního bydlení.
📌 Sociální pracovnice vám s radostí poradí v otázkách příspěvku na bydlení.
Těšíme se na Vás 🏡
 
*
How is the chaining of short-term contracts abroad dealt with legislatively? 💭
For the past six months, INN's members have been working on an analysis that summarizes the current rental situation in the Czech Republic. Thanks to this analysis, we know that energy poverty (the state of not being able to afford to heat your home to a reasonable temperature without limiting other basic necessities of life) plagues a large part of the population. We also know that the largest group of energy poor are those in rented accommodation - how does the situation of renting and chaining short-term contracts relate to energy poverty? And how can these two problems be solved?
In order to find out, we have looked at how tenancy relationships and contracts are being addressed in other EU countries and we would like to present selected examples to you as well as to the Ministry of Regional Development.
🗣️ We will present possible solutions based on the examples of good practice in the field of rental housing in other countries. The publication based on this analysis will be presented by INN Brno member Barbora Jelínková, who also works as a researcher and organizer for the Re-set platform and has been researching housing as a sociologist for a long time.
Stay with us afterwards for a drink or just a game of ping pong. We can chat and share our experiences not only in rental housing.
📌 A social worker will be happy to advise you on housing benefit.
📌 English translation on the spot included.
We look forward to seeing you 🏡
čtvrtek 08. února 2024
PřednáškaPřidej se

Začátek:

Konec:

Místo konání:

18:30

18:00

Punctum

Krásova 803/27, 130 00 Praha 3-Žižkov, Czechia

Přidat do kalendáře 08-02-2024 17:30 08-02-2024 17:00 Europe/Prague INN Praha: Jak se legislativne řeší řetezení krátkodobých smluv v zahraničí? Jak přesně souvisí energetická chudoba s nájemním bydlením a řetězením krátkodobých smluv? A jak lze vyřešit tyto dva problémy v jednom? Punctum

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.