fbpx

Jak společně vyhrávat? Nástroje a strategie pro úspěšná sociální hnutí

Kdy: 10. 11. 2021 od 17:30 do 19:45
Kde: Online

Akci pořádá: Re-set: platforma pro sociálně-ekologickou transformaci

“Vědět, co je se světem špatně a vědět, jak to změnit, jsou odlišné okruhy vědění. I když je mají lidé bohužel tendenci zaměňovat.”

Jonathan Smucker, dlouholetý organizátor v sociálním hnutí.

Se světem kolem nás je toho špatně víc než dost. Předpovědi těch, kteří varovali, že politika hromadění zisku a volného trhu přinese zásadní ekologické, ekonomické i společenské krize, se naplnily v strašidelném rozsahu. Mít pravdu ale nestačí. Je třeba najít cesty k politickým vítězstvím na cestě k lepšímu světu.

Jak hledat cestu mezi bezzubým apelováním na mocné, aby se umoudřili, a plošným odmítáním zavedených pořádků bez reálného vlivu na vývoj věcí? Jak jít radikálně ke kořenům dnešní krize a přitom budovat skutečnou moc? Jak začít v politických zápasech o budoucnost našeho společného světa vyhrávat, a začít společně vysvobozovat naše životy z moci státních a korporátních byrokracií, která nás zavedly na cestu do propasti ekologického i sociálního kolapsu?

Chceme si spíš klást tyto otázky, než na ně dávat zaručené odpovědi. A vyjít v tom ze zkušenosti těch, kterým se podařilo docílit zásadních úspěchů a neztratit přitom ze zřetele širší horizont potřeby radikálních systémových změn. Na základě textů a zkušeností ze zahraničí i České republiky provedeme zájemce a zájemkyně workshopy po strategiích a nástrojích úspěšných sociálních hnutích soustředících se na otázky klimatu, dostupného bydlení, pracovních podmínek nebo práv zvířat.

Setkání proběhnou v listopadu online, budou obsahovat teoretickou část, interaktivní úkoly a také povídání s hostem či hostkou, kteří propojí teorii s praxí. Témata workshopů jsou tato:

3. 11. - Teorie změny aneb proč budovat masová hnutí
10. 11. - Organizování aneb jak tvořit společnou sílu s lidmi mimo naše bubliny
18. 11. - Struktura organizací aneb jak zapojit více lidí a lépe se rozhodovat
24. 11. - Jak vést kampaně aneb základy strategie
27. 11. - Závěrečné offline setkání s prací v terénu a společným večerem (podle účastníků a účastnic možné uspořádat ve více městech)

Na celý kurz se můžete přihlásit zde: https://forms.gle/N18BGptkfDR1ChdX6

Všechny workshopy se budou konat v časech od 17:30 do 19:40. Závěrečné sobotní setkání bude půldenní. Pro více informací o kurzu napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jak společně vyhrávat? Nástroje a strategie pro úspěšná sociální hnutí


Vytisknout