fbpx

LETNÍ ŠKOLA BUDOUCNOSTI pro středoškoláky*čky

Kdy: 26. 7. 2021 - 1. 8. 2021
Kde: Porta Coeli, 666 02 Předklášteří, Česká Republika

Kdo: NaZemi

Taky jste během školního roku zahlcení a unavení ze zpráv o velkých problémech současného světa? Prohlubující se nerovnosti, klimatická krize, zhoršující se duševní zdraví a další. Trápí tě tyto problémy, občas se cítíš bezmocná*ý a nevíš co s tím?

Léto je čas na vystoupení z tohoto kruhu. Čas na to zažít něco nového, načerpat energii a inspiraci či o něco více poznat sám sebe i další podobně smýšlející mladé lidi. Proto tě zveme na Letní školu budoucnosti.

Pokud jsme pořád v mentálním nastavení „řešení problémů”, a ne „tvoření jiného světa”, možná, že za 20 let budeme pořád jen řešit problémy, ne žít v novém světě.

Během letní školy budeme společně zkoumat nejen symptomy, ale hlavně hlubší příčiny současných krizí a společně se tak učit, jak myslet kriticky a systémově. Nezůstaneme jen u analýzy problémů, právě naopak. Větší část programu budeme věnovat tvoření vize světa, který je udržitelný a spravedlivý. Světa, ve kterém chceme žít. Konkrétně se můžete těšit na témata jako je ekofeminismus, nerůst nebo budoucnost práce.

Zažijeme, jak by svět mohl fungovat jinak. Seznámíme se s inspirativní lokálními podniky či iniciativami, které se zasazují o změnu ve svém okolí a sami přidáme ruku k dílu. Po večerech budeme diskutovat s hosty, kteří o systémovou změnu usilují v České republice.

Po roce plném obrazovek věříme, že inspirativní komunita, stimulující diskuze, odpolední siesty a večery u ohně budou formující zkušeností pro všechny, kteří touží po jiném světě.
----------------------------------------

Pojď zažít kousek budoucího světa už teď na Letní školu budoucnosti pro středoškoláky*čky.
Uskuteční se od 26. 7. do 1. 8. v krásném prostředí Porta coeli v Předklášteří u Tišnova, které v posledních letech oživují místní i zahraniční dobrovolníci.

Na akci vybíráme účastnický poplatek 800 Kč, který nám pomůže částečně zafinancovat tvou stravu a ubytování po dobu letní školy. Pokud by pro tebe bylo jeho zaplacení překážkou v účasti, neváhej se nám ozvat, domluvíme se.

Pokud tě letní škola zaujala, vyplň prosím přihlášku do 30. 6. 2021 (https://forms.gle/CsYPwqVenUNUKtZW7), abychom se ti mohli v průběhu následujících týdnů ozvat s dalšími informacemi.
-----------------------------------------

*Kdo za Letní školou budoucnosti stojí?*
Jsme skupina mladých lektorů*ek globálního vzdělávání působících v brněnské organizaci NaZemi. Naší vizí je podpořit vznik Podhoubí - sítě aktivních středoškoláků*ček. Název Podhoubí je metaforou. Po dešti se houby v lese objeví jakoby z ničeho nic. Jejich růstu ale předcházel vznik podhoubí, husté propojené spleti tenkých houbových vláken. Naší vizí je vytvořit Podhoubí lidské - síť aktivních mladých lidí, kteří budou společně měnit myšlení a prostředí kolem sebe.

Konání Letní školy budoucnosti pro středoškoláky*čky je spolufinancováno Evropským sborem solidarity Evropské unie.

LETNÍ ŠKOLA BUDOUCNOSTI pro středoškoláky*čky


Vytisknout