Migrace a klimatická změna | webinář

Online 28. 1. 2021 19:00 - 20:00
Migrace a klimatická změna | webinář

🛂 28. ledna se můžete od 19 hod. zúčastnit také webináře Migrace a klimatická změna | webinář, na kterém se dozvíte o souvislostech mezi klimatickou změnou a migrací. Co vlastně taková migrace znamená a jak může vypadat? Dochází již dnes k migraci způsobené klimatickou změnou?

👨‍🏫 Na webináři vystoupí Tomáš Jungwirth, analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky/Association for International Affairs, kde vede klimatický tým, a zároveň úzce spolupracuje s Klimatickou koalicí.

 

🌎 Jak ovlivňuje klimatická změna migraci? Co vlastně taková migrace znamená a jak se může vypadat? A jsme již v současnosti svědky migrace, které je ovlivněna klimatickou změnou?

➡ Na tyto otázky bude odpovídat Tomáš Jungwirth, analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky/Association for International Affairs, kde vede klimatický tým.

👤 Tomáš Jungwirth se zabývá výzvami spojenými se změnou klimatu, migrací a uprchlictvím, a také sleduje dění ve státech západního Balkánu. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, následně studoval demokracii a lidská práva na univerzitách v Bologni a Sarajevu. Naposledy strávil půl roku na stipendijním pobytu na Evropském univerzitním institutu ve Florencii, kde se intenzivně věnoval problematice klimatické mitigace a adaptace v mezinárodních souvislostech.

V grafice události jsou využitá data o migraci mezi lety 2010 až 2015 - http://metrocosm.com/world-migration.html

28. 1. 2021 19:00 - 20:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.