ONLINE: Chceme hrdiny, ne švindl!

Online 7. 12. 2020 v 8:00
ONLINE: Chceme hrdiny, ne švindl!

V pondělí 7.12. se celé klimatické hnutí rozprostře v Praze před ministerstva s cílem společně upozornit na významné rozhodnutí Rady EU (ta zasedá v Bruselu 10. a 11.12.) ohledně navýšení cíle pro snižování emisí do roku 2030.

Podpořte nás online a sdílejte tento den fotku s bannerem, proč bychom měli snižovat emise a označte Ministerstvo zemědělství. Pár našich tipů naleznete níže.

Nyní je evropský cíl 40 % snížení proti roku 1990, my chceme navýšení na 65 % a to bez zápočtu tzv. propadů uhlíku (což jsou systémy, co uhlík pohlcují jako například lesy nebo půda).

Bez dostatečného navýšení cíle není možné dosáhnout uhlíkové neutrality EU do roku 2050, což je schválený cíl a férový příspěvek EU ke globálnímu úsilí o ochranu klimatu.

My v Hnutí DUHA budeme mít akci před Ministerstvem zemědělství, kde chceme upozornit na dopad změny klimatu na lesy a krajinu.

Co se stane, když nesnížíme množství emisí, které vypouštíme do atmosféry? Ani snaha o oživení naší přírody nám nepomůže. Nepomůžou nám mokřady, aleje ani pestré lesy. To všechno potřebujeme - stejně ale jako potřebujeme zabránit špatným scénářům změny klimatu, ke kterým nyní směřujeme.

Ministr Toman by proto měl apelovat na své kolegy z Ministerstva průmyslu a obchodu či premiéra, aby se celá naše ekonomika zbavila nezdravé závislosti na uhlí. Bez toho totiž přijde snaha o živější a krásnější krajinu vniveč.


TIPY NA BANNERY:

Snižujte emise, jinak…


...ani meze nepomohou.

...ani demonstrace nepomohou.

...zemědělci přijdou o práci.

...budem sklízet uschlé zbytky.

...zmrznou květy, seschnou plody.

...kyanid poteče prázdnou Bečvou.

...nám vyschnou studny i příjmy.

...ani mokřady a tůně neudrží povodeň.

...budeme mít lesy jako v Tunisu.

...budou schnout duby i akáty.

...budem jaro znát jen z pověstí.

...nám příroda vypálí rybník.

...nebudeme mít kde sáňkovat.

...nám půdu odnesou větry a deště.

...pranostiky už nikdy nebudou platit.

7. 12. 2020 v 8:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.