Pozvánka pro novináře: Série demonstrací a happeningů před budovami ministerstev a společný průvod z Rudolfina k Úřadu vlády.

různá ministerstva 7. 12. od 7:30 do cca 9:30
Pozvánka pro novináře: Série demonstrací a happeningů před budovami ministerstev a společný průvod z Rudolfina k Úřadu vlády.

Pozvánka pro novináře: 

Vážené novinářky, vážení novináři, 


zveme vás na sérii demonstrací a happeningů, které se odehrají před budovami několika českých ministerstev a spojí se v průvodu z Rudolfina k Úřadu vlády. Aktivitu pořádají různé ekologicky a sociálně zaměřené neziskové organizace.

Kdy: pondělí 7. 12. 2020 ráno v různých časech od 7:30 do cca 9:30
Kde: Ministerstva zemědělství, životního prostředí, zdravotnictví, pro místní rozvoj a zahraničí

Evropské státy budou již příští týden řešit, o kolik a jak rychle sníží emise skleníkových plynů.

Vědci a klimatologové z celého světa ve Zvláštní zprávě IPCC o 1,5° C jasně hovoří o tom, že následujících deset let bude kritických v ochraně klimatu a  snižování emisí skleníkových plynů. Pokud emise razantně nesnížíme, dojde k nezvratným změnám a ztratíme naději zastavit globální oteplení okolo 1,5 °C a  nevyhneme se těm nejkatastrofičtějším dopadům změn klimatu.

Premiér Andrej Babiš, který bude Česko na jednání Evropské rady zastupovat, nedávno změnil názor a oznámil, že nebude blokovat zvýšení klimatického cíle pro rok 2030. Na stole je ovšem nedostatečná varianta snížení emisí o 55 %, které dovoluje započítat tzv. propady, tedy množství uhlíku, který zachytí lesy, mokřady a další cenné ekosystémy.

Podle neziskových organizací by však předseda vlády měl usilovat o vyšší cíle, ideálně o 65% snížení emisí. Jasně odmítnout by pak měl propady, protože u nich jde o účetní trik či přímo podvod, kterým se mohou některé státy ze snižování emisí vyvléknout.

Společné aktivity při této příležitosti  pořádají Hnutí DUHA, Amnesty International, Limity jsme my, Doctors for Future, Automat a NESEHNUTÍ.

Podrobnější informace o jednotlivých aktivitách:

Ministerstvo zemědělství - začátek 8:30
Pořádá Hnutí DUHA - kontakt pro média Anna Kárníková - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
“Když nezastavíme změnu klimatu, naše krajina bude chřadnout.”

Ministerstvo zdravotnictví - začátek 07:30
Pořádají Doctors for Future - kontakt pro média Anna Kšírová - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
“Spalování fosilních paliv ohrožuje nejen klima, ale i lidské zdraví.”

Ministerstvo životního prostředí - začátek 8:00
Pořádají Limity jsme my - kontakt pro média Ondřej Jiráček - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
“Pro snížení emisí musíme skončit se spalováním uhlí.”

Ministerstvo pro místní rozvoj - začátek 8:30
Pořádají NESEHNUTÍ a Automat - kontakt pro média Martin Hyťha - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
“Města musejí být lídry ve snižování emisí, jinak na ně tvrdě dopadnou změny klimatu.”

Ministerstvo zahraničí - začátek 8:00
Pořádá Amnesty International - kontakt pro média Michal Horniecký - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
“Lidé po celém světě trpí kvůli změnám klimatu.”

Účastníci všech akcí se sejdou v 10:00 před Rudolfinem a zamíří na setkání a společné focení před Úřad vlády.

Těšíme se na setkání s Vámi a prosíme o předběžné potvrzení účasti na e-mailech mediálních koordinátorů jednotlivých akcí, kteří budou na místech přítomni a k dispozici novinářům.

--

Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech Republic
Lublaňská 18, 120 00 Praha
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
T: +420 604 131 131
W: www.hnutiduha.cz

7. 12. od 7:30 do cca 9:30

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.