Seminář Otevřený prostor 2021: Green New Deals?

Středisko ekologické výchovy SEVER, Horská 175, Horní Maršov 3. 2. 2021 v 18:00 - 7. 2. 2021 v 10:00
Seminář Otevřený prostor 2021: Green New Deals?

Zveme vás na 15. ročník semináře typu otevřený prostor. Diskuzní seminář s jedinečnou formou, kde jsou všichni účastníci zároveň i lektory a naopak.

Seminář je určen všem, kteří hledají cesty ke smysluplné politice, jež nezavírá oči před ekologickou krizí i rostoucí nerovností a vychází z idejí ekologické udržitelnosti, vzájemné solidarity, demokracie a humanismu.

Green New Deals?
Evropský, americký, český… kolik těch dealů vlastně je a v čem se ne/liší? Může některý z nich být cestou k udržitelnosti a ekonomické demokracii? Nebo jde jen o další zeleně nalakovaný pokus o věčný růst? Jaký by byl ideální green new deal? V jaké podobě, v jakém měřítku? Jak udělat a realizovat green new deal zdola a nepřenechat ho korporacím? Jak spojit síly a nepropást příležitost, kterou evropská podpora green dealu představuje?

To jsou některé z otázek, které bychom na tomto setkání rádi probrali. Program budeme tvořit až společně na místě s pomocí facilitátora. Seminář je určen pro politické praktiky i teoretiky, úředníky městské, obecní i státní, starosty a zastupitele, členy i nečleny politických stran a uskupení, novináře, aktivisty a členy nevládních organizací, učitele a žáky a všechny, kdo chtějí hledat odpovědi společně s námi.

Mezi účastníky bude i Maja Hoffmann, německá akademička a aktivistka hnutí nerůstu. Tlumočení bude zajištěno.

Diskuze ze semináře jsou tradičně zpracovány do podoby sborníku. Publikace z předchozích ročníků naleznete na stránkách www.thintank.cz. Forma semináře podporuje i vznik společných projektů mezi účastníky.

Do přihlášky prosím napište něco o sobě, o svých očekáváních a o tématech, která chcete diskutovat. Na základě odpovědí vybereme účastníky tak, aby byl seminář pro všechny obohacující.

Přihlašovací formulář: https://1url.cz/vMAYQ

Přihlášky přijímáme do 31. prosince 2020. Nejpozději 11. ledna 2021 vás vyrozumíme, zda jsme vás na seminář vybrali (počet účastníků je omezen na 25) a požádáme o zaplacení nevratné zálohy 400 Kč.

Účastnický poplatek bude 2 500 – 5 500 Kč, podle vašich možností, a zahrnuje ubytování a stravu (pro vaši informaci: částka 2 500 Kč pokryje ubytování a stravu, částka 5 500 Kč pokryje i naši režii a další náklady semináře). Pokud je pro vás obtížné účastnický poplatek i v minimální variantě uhradit, dejte nám prosím vědět. Pokusíme se společně najít řešení.

Pokud by nám epidemiologická situace znemožnila setkat se osobně, seminář bude zrušen (nebude nahrazován online setkáním) a účastnický poplatek včetně nevratné zálohy bude vrácen.

Organizátoři: Trast pro ekonomiku a společnost ve spolupráci s Katedrou environmentálních studií FSS MU, Ekumenickou akademií, sdružením Limity jsme my a RESET- Platformou pro sociálně-ekologickou transformaci

Organizaci semináře garantují Naďa Johanisová, Standa Kutáček a Karolina Silná. Více informací o semináři lze získat u Nikoly Fouskové na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na vás!

3. 2. 2021 v 18:00 - 7. 2. 2021 v 10:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.