Solidární demonstrace s lesní okupací Dannenröder Wald

Německé velvyslanectví v Praze, Vlašská 19 9. 12. 2020 14:00 - 15:00
Solidární demonstrace s lesní okupací Dannenröder Wald

✊ Protestní demonstrací před německým velvyslanectvím chtějí naše kolektivy vyjádřit solidaritu s aktivistkami a aktivisty, kteří již déle než rok okupují 300 let starý les Dannenröder Wald.

🌳 Vzácný ekosystém tohoto smíšeného lesa má nyní ustoupit plánovanému prodloužení trasy dálnice A49. Tento 40 let starý a velice kontroverzní projekt dostavby téměř padesáté německé dálnice je v dnešním kontextu klimatické krize naprosto nesmyslný. Zároveň podle rozhodnutí německého správního soudu odporuje německým a evropským směrnicím o ochraně vody (v lese se nachází zdroj pitné vody pro blízké okolí). Z takto naplánovaného projektu prospívají pouze velké korporace a pro běžné lidi, přírodu a planetu z něj plynou pouze drasticky negativní následky.

💥 Od začátku října okupaci vyklízí policie, aby zde mohla najatá těžařská společnost do konce února (jen v tomto období je totiž kácení v Německu povoleno) porazit co nejvíce prastarých buků. Navzdory neustálému vyzdvihování bezpečnosti nad rychlostí se policie uchyluje k bezprecedentně brutálním postupům, z nichž jasně vyplývá, že na životy lesních aktivistek nebere ani zdaleka dostatečné ohledy:

😠 policie nesmyslně, někdy i ve večerních hodinách, nasazuje vodní děla, a ohrožuje tak zdraví protestujících;
😡 přestřihává jasně označená lana jistící lidi na stromových strukturách (několik osob se kvůli tomu ze stromů už zřítilo), do lesa nepouští novináře a často ani zdravotníky;
🤬 proti aktivistům na struktuře ve 20 metrech použila policie taser, což je v takové výšce obzvláště nebezpečné, protože zasažený člověk ztrácí kontrolu nad vlastním svalstvem; aktivistu, který se pokusil obsadit těžební stroj, zbila policie do bezvědomí obušky; obyvatelku jedné z přilehlých vesnic donutila policie při kontrole na jejím vlastním pozemku svléct se do naha.

🔥 V zájmu nenasytnosti kapitalistického systému německá policie v Dannenrödu vědomě ohrožuje životy těch, kteří se jím odmítají nechat pohltit. "Zelená" vláda spolkového státu Hesensko tomu nečinně přihlíží. Pojďte se s námi tomuto bezpráví postavit a aktivistkám v korunách stromů vyjádřit solidaritu ✊

#DanniBleibt #WaldStattAsphalt #KeineA49 #RodungsstopJETZT

9. 12. 2020 14:00 - 15:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.