Solidární ekonomika jako cesta z klimatické krize- Rebel Talk s Naďou Johanisovou

Online 28. 1. 2021 18:00 - 20:00
Solidární ekonomika jako cesta z klimatické krize- Rebel Talk s Naďou Johanisovou

👩‍🏫 Také se domníváte, že záchrana klimatu není slučitelná s nekonečným ekonomickým růstem? Zajímají vás různé solidární, lokální a etické ekonomické alternativy vůči současnému systému? Pak vás zajisté zaujme přednáška Nadi Johanisové, vědkyně působící na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, která se jako bioložka zabývá souvislostmi mezi růstovou ekonomikou a environmentální krizí, a je významnou popularizátorkou environmentálně-ekonomických témat.

⌛️ Přednášku s názvem Solidární ekonomika - Rebel Talk s Naďou Johanisovou pořádá 28. 1. od 18 hod Extinction Rebellion Česká republika.

 

Naďa Johanisová, ač původní profesí bioložka, se díky dalšímu studiu souvislostí mezi ekonomikou růstu a environmentální krizí stala významnou popularizátorkou environmentálně-ekonomických témat. Ve své publikační, vzdělávací a osvětové činnosti upozorňuje na vážné limity ekonomického růstu a nabízí lokální a etické ekonomické alternativy k současnému modelu růstové ekonomiky, které se snaží také uvádět v praktický život. V současnosti působí na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Více si o ní můžete přečíst zde:

https://www.cenajosefavavrouska.cz/Nominace/2013/Nada-Johanisova

V tomto rebel talku se zaměříme na sociální solidární ekonomiky jako nástroje k omezení klimatické krize. Přechod na obnovitelné zdroje je často vzýván jako jediné a zároveň dostačující řešení klima krize, ale zapomíná se, že hlavní příčinou klimatické krize je expandující systém spojený s iracionální vírou ve věčný ekonomický růst. V průběhu rebel talku si rozebereme základní problém ekonomického růstu a popíšeme různé ekonomicko-solidární alternativy a modely, včetně konkrétních příkladů.

Máte-li jakékoliv dotazy k tématu, určitě si je připravte!

28. 1. 2021 18:00 - 20:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.