Země na talíři V. - Filmový festival o jídle

Pevnost poznání Olomouc 22. 6. 2020 16:00 - 20:00
Země na talíři V. - Filmový festival o jídle
 
 
Již pět let pravidelně pořádáme festival Země na talíři v Olomouci!

Tentokrát se těšíme ještě víc, jelikož se jedná o první veřejnou aktivitu po korona-virové karanténě. Téma jídla a samozásobitelství se stalo díky pandémii o to žhavějším tématem a my se inspirujeme letním dobrodružným roadtripem za poznáváním městského pěstování.
Film doprovází jako vždy debata, workshop a tentokrát i soutěž. A na konci nás čeká i to, o čem celé odpoledne a večer budeme diskutovat.
Program
𝟭𝟲:𝟬𝟬 - 𝟭𝟳:𝟬𝟬 Workshop na výrobu domácí kosmetiky
Ukážeme Vám, jak snadno vyrobit domácí sůl do koupele, balzám na rty nebo měsíčkovou mast. Popovídáme si o dalších jednoduchých receptech, které doma zvládne každý. Zarezervujte si místa na workshopu e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).
𝟭𝟳:𝟬𝟬 - 𝟭𝟳:𝟯𝟬 Soutěž o ceny
Jak jste na tom se znalostmi z oblasti udržitelného rozvoje? Ukažte, že můžete jít svému okolí příkladem a my Vás odměníme.
𝟭𝟳:𝟯𝟬 - 𝟭𝟴:𝟯𝟬 Promítání Plodná města (Growing cities)
Ve filmu o putování od pobřeží k pobřeží nás cestovatelé seznámí se všemi podobami městského zahradničení v USA, od zahrádek na newyorských střechách přes opuštěné parcely v Detroitu až po farmářské trhy v New Orleans.
𝟭𝟴:𝟯𝟬 - 𝟭𝟵:𝟯𝟬 Debata po filmu s Mgr. Barborou Duží, Ph.D z Ústavu geoniky Akademie věd ČR.�Jak jsme na tom v Čechách s městským zahradničením? Co Čech to kutil a zahrádkář? Kolik si toho umíme vypěstovat sami? Je samozásobitelství cestou�k udržitelné budoucnosti?�
𝟭𝟵:𝟯𝟬 - 𝟮𝟬:𝟬𝟬 Závěrečná diskuze a drobné občerstvení
Vstupné je zdarma 
22. 6. 2020 16:00 - 20:00

Další akce

Kalendář akcí na vašem webu

Pomocí našeho widgetu si můžete vložit kalendář akcí na váš web. Více informací zde.