14. 6. 2021, Praha – Dnes začíná multižánrový festival Týden pro klima 2021. Letošní ročník probíhá ve dnech 14. – 20. června v řadě měst a obcí po celé České republice i online. Cílem festivalu je upozornit veřejnost různými formami na změnu klimatu a její dopady na naši společnost. Festival se koná pod záštitou platforem Klimatická koalice a Zelený kruh. Je určený pro širokou veřejnost. Kdokoli se může k Týdnu pro klima připojit také se svou vlastní akcí.

Během prvního ročníku Týdne pro klima v roce 2019 se konalo 150 akcí na 50 různých místech. Do letošního druhého ročníku je zatím přihlášeno více než 70 událostí. Většina z nich proběhne naživo. Součástí programu jsou například přednášky, diskuse, workshopy, filmové projekce, koncerty, swapy, komentované vycházky nebo cyklojízda.

Nejaktivnějším městem letošního ročníku jsou Pardubice. Tamější spolky, jednotlivci i podniky přihlásili do programu Týdne pro klima zatím celkem 17 akcí. Jednu z nich pořádá i samotné statutární město Pardubice. To pod hlavičkou své události „Dny pro klima“ podpoří ve dnech 17. - 19. června ekologickou dopravu ve městě.

Daniel Vondrouš, ředitel Asociace ekologických organizací Zelený kruh, řekl: "Na nejdůležitější věci bychom neměli zapomínat. Změna klimatu k nim určitě patří. Její dopady jsou stále ničivější a mohou ohrozit samotné základy naší civilizace. Pojďme se společně zamýšlet a radit, jak zvýšit naše šance na budoucnost. Alespoň jeden týden v roce."

Jitka Martínková z Klimatické koalice řekla: „Během roku s pandemií byla řada lidí ve společnosti vystavena různým vyčerpávajícím situacím a problémy klimatu šly logicky stranou. Přesto zůstávají změny klimatu jedním z nejpalčivějších problémů dneška a je důležité na ně nezapomínat. Jsme rádi, že po roční pauze můžeme širokou veřejnost opět pozvat na Týden pro klima, a těšíme se na společný dialog o tom, jak změnám klimatu čelit.“

 

Kontakty pro média:

Jitka Martínková, Klimatická koalice: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 728 399 452

Daniel Vondrouš, Zelený kruh: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.