Klimatická krize! Mýty a fakta o stavu planety

Autoři: Bedřich Moldan a Michaela Pixová

Klima na Zemi se v posledních desetiletích mění tak pronikavě a přináší s sebou tak negativní dopady, že mluvíme o globální klimatické krizi. Svět se pokouší čelit prvním závažným důsledkům, jako jsou u nás například dlouhotrvající sucha či prudké jarní a letní lijáky a jinde ve světě mnohé další a často horší následky. Současné projevy jsou však jen počátkem krize, která se bude nadále prohlubovat, pokud svět nepodnikne systémová opatření především v řešení jejích příčin.

Na úrovni jednotlivých států a v  celé Evropské unii se přijímají závazky snížit emise takzvaných skleníkových plynů (zejména oxidu uhličitého), plánují se adaptační opatření, vydávají se značné finanční prostředky. Týká se to nejen vlád na jedné straně a podniků na straně druhé, ale vlastně všech obyvatel. Planetární klimatický systém je však velmi složitý, a proto není jednoduché základním věcem porozumět. Tento stručný text se snaží podat podstatné informace, jež by k pochopení celé situace měly přispět.

VYTIŠTĚNÉ BROŽURY JSME POSLALI VŠEM ČLENŮM A ČLENKÁM PSP ČR, SENÁTU A STAROSTŮM A STAROSTKÁM OBCÍ NAD 2000 OBYVATEL. 

Máte-li zájem o vytištěné brožury, je možné si je vyzvednout v kanceláři nadace Heinrich Böll Stiftung na adrese Jugoslavská 5667/16, Praha 2 po předchozí domluvě s Klárou Schovánkovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), nebo v kanceláři Greenpeace na adrese Prvního pluku 12/143, Praha 8 (poblíž metra Florenc) po předchozí domluvě s Janou Pravdovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Brožuru je rovněž možné zaslat poštou na naše náklady. 

POKUD MÁTE ZAJÍMAVÝ TIP, KAM BROŽURY DÁL DISTRIBUOVAT, NAPIŠTE NÁM NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

vnitrek F 002

 

 

Klimatická krize! Mýty a fakta o stavu planety

Přílohy

Klimatická_krize_-_mýty_a_fakta_o_stavu_planety.pdf  

Vytisknout