fbpx

Nová dohoda pro vaši obec: Šest kroků k soběstačnému, udržitelnému a spokojenému životu

Přečtěte si Novou dohodu pro vaši obec, která rozšiřuje program pro sociálně ekologickou transformaci Česka vydaný před časem pod názvem Nová dohoda. Aktuální Nová dohoda pro vaši obec přináší stručné zpracování několika témat a možných řešení validních zejména pro obce a komunální úroveň. I tento text vznikl (stejně jako původní Nová dohoda) na půdorysu platformy Re-set. 

Souběh globálních krizí a nevyzpytatelnost událostí poslední doby jasně ukazují, že je potřeba zásadních změn k posílení soběstačnosti a odolnosti měst a obcí. Mnoho smysluplných opatření se na obecní úrovni dá zavést poměrně snadno, mohou výrazně ušetřit prostředky a hmatatelně zlepšit kvalitu života všech. Tento dokument není vyčerpávajícím seznamem všech potřebných kroků pro rozkvět našich obcí. Provedení všech doporučení také nevyřeší všechny problémy ve vaší komunitě. Naše brožura však nabízí jednoduchá, proveditelná a výhodná opatření, která můžete ve Vaší obci prosazovat - ať už budete koaliční, nebo opoziční zastupitel*ka nebo se rozhodnete zůstat v občanské sféře.

Od vzniku naší organizace Re-set se věnujeme tvorbě programu proměny našeho hospodářství, které by sloužilo lidem a neničilo naše životní prostředí. Na tom jsme spolupracovali s experty, stejně jako s běžnými lidmi, kteří nemají dost možností rozhodovat o veřejných záměrech. Právě proto bychom Vám v čase před komunálními volbami rádi ukázali několik doporučení, která během následujících čtyř let mohou výrazně proměnit život ve vaší obci k lepšímu.

Více na webu novadohoda.cz.

Nová dohoda pro vaši obec: Šest kroků k soběstačnému, udržitelnému a spokojenému životu

Přílohy

Nová-dohoda-pro-vaši-obec.pdf  

Vytisknout